BLOG

CAT MALT – DLACZEGO WARTO PODAWAĆ PASTĘ SWOJEMU KOTU

Koty to bardzo czyste zwierzęta, które spędzają dużo czasu na myciu się, tj. wylizywaniu całego ciała. Przez to połykają duże ilości włosów, które najczęściej przechodzą przez przewód pokarmowy bez problemów, ale zdarza się, że włosy zbijają się i tworzą złogi sierści zwane bezoarami. Problemy pojawiają się, gdy kula włosowa nie przedostaje się przez układ pokarmowy. W naturze koty pozbywają się złogów jedząc trawę wywołując tym wymioty. Dla kotów domowych i tych wychodzących o wiele bardziej higienicznym i skuteczniejszym sposobem jest podawanie pasty Diafarm CAT MALT.

Jak uniknąć problemów związanych z zalegającymi złogami sierści

Jeśli chcesz uniknąć wymiotów i biegunki spowodowanych zalegającymi bezoarami, regularnie podawaj swojemu kotu pastę CAT MALT. Ma optymalne proporcje słodu i oleju parafinowego, które koty uwielbiają. Słód świetnie smakuje i wspomaga perystaltykę jelit, a olej parafinowy to skuteczny środek na zaparcia, który przechodzi niestrawiony przez przewód pokarmowy pozostając na jego ściankach, dzięki czemu kula włosowa może przesuwać się przez jelito.

Diafarm CAT MALT to smaczna pasta, którą kot traktuje jako smakołyk i może zjadać ją bezpośrednio z tubki. Oczywiście możesz również wymieszać pastę z karmą.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!