BLOG

ENZYMATYCZNA OCHRONA PRZED KAMIENIEM NAZĘBNYM

Czy należy dbać o zęby psów i kotów biorąc pod uwagę fakt, że w naturze zwierzęta nigdy same by tego nie robiły? Odpowiedź na to jest tylko jedna – TAK! Kamień nazębny może powstawać bardzo szybko i powodować problemy z higieną jamy ustnej. Płytka nazębna to ciemno żółty, nierzadko brązowy osad, który w większej ilości może powodować odsłanianie szyjki zębowej co często prowadzi do paradontozy i infekcji dziąseł. Dodatkowo powstały kamień nazębny sprzyja nieświeżemu zapachowi z pyska. 

OROZYME® to enzymatyczna linia produktów do higieny jamy ustnej psów i kotów. Od ponad kilkunastu lat cieszy się zaufaniem lekarzy weterynarii małych zwierząt w wielu krajach na całym świecie. 

Gama OROZYME® składa się z dwóch produktów:

 

1. Enzymatyczny OROZYME® Gel dla psów i kotów, zawierający w swoim składzie enzymy, substancje ścierające, powierzchniowo czynne oraz smakowo-zapachowe, dzięki którym jest chętnie przyjmowany zarówno przez psy, jak i koty.OROZYME® żel usuwa istniejącą płytkę nazębną oraz zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego, który może powodować próchnicę i infekcje jamy ustnej. Dodatkowo łagodzi stany zapalne dziąseł, a także skutecznie likwiduje nieprzyjemny zapach z pyska.

2. Kolagenowe płatki do żucia OROZYME® dla psów, oprócz działania mechanicznego (polegającego na ścieraniu płytki nazębnej podczas żucia), zawierają w swoim składzie enzymy, które usuwają kamień nazębny i utrzymują prawidłową higienę jamy ustnej.

Dostępne w trzech rozmiarach:

Strips S – dla psów o wadze poniżej 10 kg

Strips M – dla psów o wadze od 10 kg do 30 kg

Strips L – dla psów o wadze powyżej 30 kg

Dla uzyskania najlepszych rezultatów, zaleca się stosowanie OROZYME® żelu w połączeniu z płatkami do żucia OROZYME®.

Przyzwyczajaj zwierzę do dbania o higienę jamy ustnej

Ważne jest, aby już od niemalże pierwszych miesięcy życia przyzwyczajać psy i koty do dbania o prawidłową higienę zębów i jamy ustnej. Użyj delikatnej silikonowej szczoteczki na palec, która jest dołączona do opakowania Orozyme® Gel i staraj się regularnie szczotkować zęby zaczynając od bardzo krótkiego czasu, stopniowo go wydłużając. Orozyme® Gel jest bezpieczny już dla najmłodszych zwierząt.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!